Magyarországon egyre több a bizonytalanság az euró bevezetésének időpontjával kapcsolatban, mind több olyan elemzés, vélemény lát napvilágot, amelyek szerint a most hivatalos 2010 „nagyon optimista”, általában egy-három éves csúszást valószínűsítenek. Nemzetközi hitelminősítők és befektetési bankok kétségei mellett nemrégiben a jegybank elnöke kizártnak tekintette az eredeti időpontot. A makroelemzők eltérően ítélik meg e megnyilatkozások súlyát, abban azonban összhang látszik, hogy nem lesz egyszerű az euróövezethez vezető út. Feltehetően új konvergenciaprogram készül, amit a kormányzat – a jelenlegi kommunikáció szerint – továbbra is a 2010-es eurócsatlakozáshoz „szab”.
