BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mikor jön az euró?

A kormányon kívül csaknem konszenzus alakult ki abban, hogy a jelenlegi deficitpálya nem tartható – kérdés, hogy a várhatóan elkészülő új konvergenciaprogram mit tartalmaz majd.

2005. szeptember 26. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarországon egyre több a bizonytalanság az euró bevezetésének időpontjával kapcsolatban, mind több olyan elemzés, vélemény lát napvilágot, amelyek szerint a most hivatalos 2010 „nagyon optimista”, általában egy-három éves csúszást valószínűsítenek. Nemzetközi hitelminősítők és befektetési bankok kétségei mellett nemrégiben a jegybank elnöke kizártnak tekintette az eredeti időpontot. A makroelemzők eltérően ítélik meg e megnyilatkozások súlyát, abban azonban összhang látszik, hogy nem lesz egyszerű az euróövezethez vezető út. Feltehetően új konvergenciaprogram készül, amit a kormányzat – a jelenlegi kommunikáció szerint – továbbra is a 2010-es eurócsatlakozáshoz „szab”.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet