Egyre többen mondják az eurócsatlakozás időpontjának tolódását, de a jegybank alelnöke mégis lát teret a további kamatcsökkentésre. A gazdasági szereplők többsége azt szeretné, ha a forintot a lehető leggyorsabban felváltaná az euró. Ezzel kiszámíthatóbbá válna az árfolyam, és a fedezeti költségek nem apasztanák a profitot, de a társaságok más előnyöket is látnak. Egy villamos berendezéseket gyártó cég ügyvezetője például lapunknak elmondta: egy német befektetővel hosszú hónapok óta elsősorban azért húzódnak a tárgyalásaik, mert egyre bizonytalanabb az euró bevezetésének időpontja. Persze nem mindenki gondolkodik így. Akadnak vélemények, amelyek szerint még erősíteni kellene a gazdaságot, mások úgy látják: mindegy, mikor lesz euró, csak legalább legyen már egy korrekt időpont.
A kormányzatnak mindenesetre új konvergenciaprogramot kellene készítenie. Lehetőleg olyat, ami autópályát és 2010-es eurót (meg persze néhány más tényezőt) is ügyesen tud ötvözni. A KSH kutatója szerint egyébként a legtöbben (a kormány is?) túlértékelik a magyarországi autópálya-építések hatását.
Cikkeink a 3. oldalon
KÉPHEZ:
Mit gyorsíthat és esetleg mit lassíthat egy sztráda?
