A külföldi nyelvek ismeretében a Magyarország érte el a legalacsonyabb mutatót, a lakosság mindössze 29 százaléka beszél anyanyelvén kívül mást is – írja az mfor.hu egy uniós felmérést ismertető AFP-jelentésre hivatkozva, Nem sokkal jobb a számszaki helyzet Nagy-Britanniában sem (30 százalék), de mekkora a különbség a két anyanyelv jelentősége között! A magyarok használható nyelvtudásban csak a bolgárokat és a törököket előzik meg a már tag, illetve tagjelölt EU-országokban. A kutatás szerint Luxemburg polgárai a legfogékonyabbak a nyelvtanulásra, a lakosok mintegy 99 százaléka több nyelven képes beszélgetést kezdeményezni. A felmérés arra is rámutatott, hogy a mai diákok (15–24 évesek) közül tízből nyolc legalább egy idegen nyelven társalgási szinten beszél. Összehasonlításképpen: az Egyesült Államokban mindössze a lakosság 9 százaléka beszél folyékonyan idegen nyelvet.
