A magyar deviza 246,90 forintos euróig való gyengülése mögött a zloty, a költségvetési hiány, az amerikai kamatdöntés hármasa áll, közülük a legnagyobb zajt az államháztartás hiányával összefüggő Eurostat-állásfoglalás keltette – kereskedők szerint azonban tegnap a zloty legalább ekkora szerepet játszott a forint lejtőre állásában –, s kereskedők szerint ma már tesztelheti a 247-es szintet az euró. Az idei költségvetés körüli deficit–autópálya–Eurostat–Almunia saga további fejleményeként a szerda délutáni kormányszóvivői tájékoztatón Batiz András elismerte, hogy az Eurostat-állásfoglalás az autópálya-finanszírozással kapcsolatban valóban befolyásolhatja a költségvetési hiányt. A szóvivő szerint a kormány ugyanakkor lépéseket tesz annak érdekében, hogy e hatást ellensúlyozza. Még folyik a vita az Eurostattal az autópálya-építések elszámolásáról, a kormány továbbra is arra számít, hogy nem lépik túl az idén a 3,6 százalékos GDP-arányos költségvetési hiányt, azaz az 1022 milliárd forintot – mondta Batiz (az elemzői várakozások 5 százalék feletti deficitet mutatnak). Kóka János gazdasági miniszter szerint bármit is dönt Brüsszel, Magyarország elfogadja, ám az unió állásfoglalása sem a jövőbeli autópálya-építéseket, sem a 2006-os költségvetést nem befolyásolja.
