BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkent a cégek nyereségessége

2005. szeptember 13. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mintegy másfél százalékkal csökkent a 2004. év alapján befolyt társasági adóbevétel 2003-hoz képest: noha csaknem 10 százalékos mértékben bővült a 310 ezer bevalló összes bevétele, ennél némileg nagyobb mértékben emelkedtek a költségek is, míg az igénybe vett adókedvezmény értéke 60 százalékkal maradt el a 2003-as szinttől. Részben ennek köszönhetően nőtt az átlagos adóterhelés, ami – az off-shore cégeket nem számítva – 13,83 százalék volt – mondta Vámosi-Nagy Szabolcs, az APEH elnökhelyettese a hivatal tegnapi sajtótájékoztatóján.
A bevétel háromnegyede a belföldi, ötöde pedig az exportértékesítésből származik, továbbá érdekes, hogy a kkv-szektorban 25–40 százalékkal bővült a bevétel, míg a nagyobb cégek esetében kismértékű elmaradást tapasztaltak a bázisidőszakhoz képest. Ennek megfelelően a kkv-szektorban nemzetgazdasági szinten pozitív adózás előtti eredmény alakult ki, míg a nagyobb adózók a negatív irányba tolták el a mérleget: az egyenleg 9 százalékkal javult 2003-hoz képest. Ágazati szinten a mezőgazdaság mozdult el jelentősen: míg 2003-ban negatívummal, tavaly pozitívummal zárt a szektor. Jelentősen nem változott a nyereséges, illetve a veszteséges cégek aránya, az előbbi csoportba az adózók 56, az utóbbiba 40 százaléka tartozott. A legnagyobb összegű veszteség 49,5, a rekordnyereség pedig 143,5 milliárd forint volt.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet