Júliusban 300 millió eurós külkereskedelmi deficitről számolt be a KSH, ami a várakozásoknál szignifikánsan nagyobb – a Reuters elemzői konszenzusa 253,6 millió euró deficitet mutatott. Júliusban az első becslés szerint a kivitel értéke 957 milliárd forint, a behozatalé 1033 milliárd forint volt, ami az export esetében 3, az importéban pedig 4 százalékos növekedést jelent az egy évvel korábbi szinthez képest. A kivitel euróértéke 4, a behozatalé pedig mintegy 5 százalékkal bővült a megelőző év azonos hónapjához viszonyítva. A külkereskedelmi mérleg hetedik havi hiánya 76 milliárd forintot tett ki, ami 12 milliárd forinttal – 55 millió euróval – több a 2004. júliusi értékhez képest.
Az első hét hónapban euróban számolva a kivitel értéke 9, a behozatalé mintegy 4 százalékkal bővült. A külkereskedelmi mérleg hiánya 1,51 milliárd euró (374 milliárd forint) volt, ami csaknem 1,1 milliárd euróval (288 milliárd forinttal) kevesebb az egy évvel ezelőttihez viszonyítva. Január–júliusban – előzetes adatok szerint – a kivitel értéke 6757 milliárd forintot, a behozatalé 7131 milliárd forintot tett ki. Az export értéke 6, az importé 1 százalékkal nőtt 2004 azonos időszakához viszonyítva.
Elemzői vélemények szerint a külkereskedelmi mérleg júliusi romlása kissé meglepő, de az egész évi folyamatokat illetően nem tartják különösebben kedvezőtlennek. A júliusi deficit vártnál nagyobb növekedése mögött feltehetően a magasabb energiaszámla áll.
