Az MNB a régió összességében második legjobban teljesítő jegybankja – derül ki a Reuters felméréséből, amelyet feltörekvő piaci elemzők véleményére alapozott. Az MNB hatékonyságát az elemzők a 10-es skálán hat ponttal honorálták, ami ezen a listán csak a harmadik helyre volt jó. A felmérés több résztvevője is úgy nyilatkozott azonban, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) mutatja a legjobb teljesítményt, így feltehetően a múltbeli gyengébb produkció sorolta a dobogó második fokára a magyar központi bankot. Ezek az elemzők kiemelték, hogy az MNB teszi közzé a leginkább értékelhető inflációs jelentést, illetve makroprognózisokat. A monetáris tanács kamatmeghatározó üléseiről nyilvánosságra hozott rövidített jegyzőkönyveket is respektálták az elemzők, mondván, ezek kifejezetten hasznosak tudnak lenni a befektetőknek. Kommunikáció szempontjából viszont az MNB egyes elemzőknél „hozta a pályakulcsot”, azaz a legrosszabb, egyes pontszámot érdemelte ki – igaz, összességében azért itt is a második helyen végzett. Figyelemre méltó azonban, hogy még a szlovák, illetve a román jegybank kommunikációjánál is csak kettes volt a leggyengébb osztályzat.
