BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól teljesít a jegybank

2005. augusztus 30. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az MNB a régió összességében második legjobban teljesítő jegybankja – derül ki a Reuters felméréséből, amelyet feltörekvő piaci elemzők véleményére alapozott. Az MNB hatékonyságát az elemzők a 10-es skálán hat ponttal honorálták, ami ezen a listán csak a harmadik helyre volt jó. A felmérés több résztvevője is úgy nyilatkozott azonban, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) mutatja a legjobb teljesítményt, így feltehetően a múltbeli gyengébb produkció sorolta a dobogó második fokára a magyar központi bankot. Ezek az elemzők kiemelték, hogy az MNB teszi közzé a leginkább értékelhető inflációs jelentést, illetve makroprognózisokat. A monetáris tanács kamatmeghatározó üléseiről nyilvánosságra hozott rövidített jegyzőkönyveket is respektálták az elemzők, mondván, ezek kifejezetten hasznosak tudnak lenni a befektetőknek. Kommunikáció szempontjából viszont az MNB egyes elemzőknél „hozta a pályakulcsot”, azaz a legrosszabb, egyes pontszámot érdemelte ki – igaz, összességében azért itt is a második helyen végzett. Figyelemre méltó azonban, hogy még a szlovák, illetve a román jegybank kommunikációjánál is csak kettes volt a leggyengébb osztályzat.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet