A pénteken átadott metróállomások kivitelezési hibáival kapcsolatos észrevételek jogosak – ismerte el a BKV vezérigazgatója. Aba Botond kijelentette, hogy a gyatra minőségű állomásokat nem veszik át – írja az Index. Hasonló magyarázattal állt elő egy évvel ezelőtt is a vezérigazgató az akkori kifogásokkal kapcsolatban. Aba szerint az illesztékekkel és a szigetelőszalaggal elrejtett hegesztéssel kapcsolatos észrevételek jogosak. Azt azonban, hogy a metró az átadás utáni második napon beázott, emberi mulasztással magyarázta a BKV-vezér: a munkások egy kinyitott csatornafedőt elfelejtettek visszatenni. A vezérigazgató szerint az állomásokat egyelőre csak a közönségnek adták át, a valóságos műszaki átadás október 30-án lesz, s ígérete szerint a következő két hónapban a hibák kilencven százalékát kijavítják. A három most megújított állomás közül a Batthyány téri a leggyatrább. A 2-es metró felújításának öt évre tervezett munkái 2005-ben 7,6 milliárd forintba kerülnek a Budapesti Közlekedési Részvénytársaság májusi közleménye szerint. A metróállomások felújítására, a belső beépítési és építészeti munkák elvégzésére kiírt nyílt, nemzetközi pályázatot a budapesti Strabag Rt. nyerte.
