BUX 139194.99 -0,08 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szakszervezeti propaganda

2005. augusztus 17. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Fölösleges gesztusnak tűnik, ám van értelme és gyakorlati haszna annak, hogy a munkáltatónak ezentúl tájékoztatnia kell új dolgozóját arról, hogy van-e a munkahelyen szakszervezet vagy üzemi tanács. Ha egy több telephelyű cégről van szó, akkor könnyen lehet, hogy a telephelyre belépő új dolgozó nem tudja meg, hogy a központban működik szakszervezet – mondta Feiszinger Marica, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetségének munkatársa. Véleménye szerint ez olyan – a módosítással elkerülhető – károkat vonhat maga után, hogy a dolgozó nem tudja meg, hogy létezik a munkahelyén egy érdekvédelmi szervezet, amelyhez a munkahelyi vagy a munkajogi sérelmeivel fordulhat. Ráadásul ha kollektív szerződés is van a cégnél, akkor az ebben rögzített, a Munka törvénykönyvéhez képest pluszt jelentő juttatásokról, kedvezményekről sem szerezne tudomást.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet