BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jön a dobozos bor

2005. július 24. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A részben svéd tulajdonban lévő Magyar Borok Háza dobozos borokat dob piacra, a terméket egy chilei borász, Luis Alberto Fuentes Santelices kínálta az érdeklődőknek – adta hírül a hvg.hu az MTI nyomán. A pécsi központú cég a nagy múltú magyar borrégióban termelteti vörös- és fehérborait, illetve pezsgőit. Azért kínálják dobozokban is a bort, mert ez az árusítási forma nagyon népszerű lett az utóbbi időkben a skandináv államokban. Magyarországon ennek még nincs múltja, a cég szándéka szerint a vendéglátóiparban használt kannás borokat válthatnák ki a dobozosokkal. Praktikus okokból a szállítókannákat jelentős mértékben kiválthatnák a higiénikus, dobozos-zacskós változatok, hiszen nem kellene azokat kimosni, visszaváltani. A „bag in box” forma ráadásul hosszú ideig garantálná a minőséget. A svéd–magyar cég Magyarországon kívül a skandináv, köztük természetesen az ígéretes és igényes svéd piacon szeretné bevezetni borait. Ehhez először meg kell nyerni a monopol helyzetű helyi System Bolaget alkohol-nagykereskedelmi vállalatot.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet