Mégsem lesz tízezres leépítés?
Sem a Pénzügyminisztérium, sem a Magyar Köztisztviselők és Közalkalmazottak Szakszervezete nem tud arról a sajtóban közzétett tervről, amely szerint tízezer dolgozót kellene elbocsátaniuk a minisztériumoknak – írta a FigyelőNet. A PM-ben nem készült olyan előterjesztés, amely bármilyen létszámcsökkentésről szólna ebben az évben, vagy akár a jövő évben a közszférában, és nem is számolunk létszámcsökkentéssel – mondta Katona Tamás, a tárca közigazgatási államtitkára. Fehér József, a Magyar Köztisztviselők és Közalkalmazottak Szakszervezetének főtitkára azt közölte, hogy semmiféle hivatalos információ nincs a birtokukban ilyen tervekről, pedig a leépítések egyeztetési hatáskörbe tartoznak, vagyis az elbocsátásokat a munkavállalói érdekképviseleteknek véleményezniük kell.
Késésben vannak az ISPA-projektek
Az ISPA-program 2000 óta évi 88 millió euró támogatási keretet jelentett Magyarország számára, ám a projektek végrehajtásának másfél-kétéves késedelme miatt a támogatások tényleges felhasználása csúszott az ütemtervekhez képest – írta az MTI nyomán a Magyarország.hu. Az Állami Számvevőszék adatai szerint 2004. december 31-éig a tervezett támogatásoknak csak egynegyedét fizették ki. Azzal, hogy az ISPA 2000-ben indította el a programot, a bizottság meglehetősen kevés időt adott a felkészülésre a tagjelölt országok számára, és Magyarországnak a pályázatok kidolgozásával és beadásával párhuzamosan kellett létrehoznia a kifizetéshez szükséges szabályozási és intézményi rendszert.
RTL Klub–TV2 összefogás a parlamenti közvetítésért
Alkotmánybírósághoz fordul öt kereskedelmi médium és a Magyar Újságírók Országos Szövetsége az Országgyűlés üléseinek nyilvánossága ügyében. A Független Hírügynökség, az RTL Klub, a TV2, a Hír TV, a Magyar ATV és a MUOSZ a sajtószabadság megsértésének tartja, hogy a parlamenti munkáról kizárólag az Országgyűlés Hivatala által működtetett, zártláncú televíziós hálózaton keresztül készített képek alapján adhat tájékoztatást. A beadványt készítő médiumok azt szeretnék elérni, hogy az Országgyűlés üléseiről saját maguk is készíthessenek felvételeket.
