Teljes mértékben támogatom a minisztériumok jövő évi összesen 200 milliárd forintos kiadáscsökkentését – jelentette ki Kóka János gazdasági miniszter pénteken a köztévében. Kóka szerint jelentős tartalékok vannak az államigazgatásban és sok jelenlegi állami feladatot piacosítani lehetne, ami csökkentené a kiadásokat. A miniszter szerint például a Magyar Kereskedelmi és Engedélyezési Hivatal ugyan fontos intézmény, de nem biztos, hogy neki kellene osztályokba sorolnia az éttermeket. Ezt a feladatot szerinte átvehetné a civil szféra, a vendéglátó-kamara. Kóka hasonló területekként említette a nemesfémvizsgálatot és a kézilőfegyver-vizsgálatot is. A tervek szerint már 2006-ban bevezeti a szaktárca az autópályadíj sms-ben történő kifizetésének lehetőségét – mondta a miniszter. A díj sms-es bankszámláról történő kiegyenlítése után a rendszám alapján ellenőriznék, hogy jogosan használja-e az autós a sztrádát. Hasonló rendszer működik például Ausztriában is egyes utak esetében. A tárca másik régi tervének, az úthasználat-arányos díjfizetés bevezetésének tervezett dátuma 2008. Először várhatóan a teherszállításban próbálják ki a rendszert.
