BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lottónyereménnyel is dolgozna?

2005. május 25. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az aktív népesség mintegy négytizede azonnal abbahagyná a munkát, ha nyerne a lottón vagy örökölne valahonnan 1 milliárd forintot, a dolgozók többsége azonban folytatná a pénzkeresetet – derül ki a Marketing Centrum felméréséből, amit a FigyelőNet ismertetett. Hasonló eredmény született tavaly az Egyesült Államokban: a Gallup közvélemény-kutató intézet adatai szerint az amerikaiak 45 százaléka fejezné be a munkát, ha nyerne 10 millió dollárt.
Érdekes, hogy a munkával való elégedettség a társadalmi-demográfiai jellemzők közül egyedül az iskolai végzettséggel van kapcsolatban. A diplomásoknak csupán az ötöde, az ennél alacsonyabb végzettséggel rendelkezőknek viszont több mint négytizede hagyna ott azonnal csapot-papot a munkahelyén. A munkájukkal leginkább a közalkalmazotti szféra alkalmazottai elégedettek: mindössze 31 százalékuk vonulna vissza a munkától, míg a magáncégek dolgozói esetében 43 százalék ugyanez az arány. A Marketing Centrum azt is megkérdezte, hogy a továbbdolgozók maradnának-e a jelenlegi munkahelyükön avagy újat keresnének. A válaszadók fele maradna, másik fele új kihívások után nézne. Az amerikai polgárok ragaszkodóbbnak bizonyultak, a kétharmaduk válaszolta azt, hogy jelenlegi munkahelyén dolgozna tovább.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet