A gyógyszerpiaci rendtartás egyebek között szabályozni kívánja a medicinák reklámozását, a promóciót, meghatározza a tájékoztatási kötelezettséget, újra definiálja az alapfogalmakat. A törvényjavaslat tovább szigorítaná a gyógyszerpromóciót és segítené a betegek tájékoztatását. A vényköteles medicinák reklámozása továbbra is tilos, míg a recept nélkül kapható (otc) patikaszerek esetében a tájékoztatás nem tartalmazhat olyan utalást, amely az orvosi beavatkozás mellőzésére hivatkozik, biztos gyógyulást sugall, téves öndiagnózist eredményezhet vagy annak képzetét kelti, hogy a gyógyszer alkalmazása nélkül károsodhat az egészség. A kormány törekvése ugyanis egyrészt az, hogy a betegek ne kizárólag az orvosától kapjanak „gyógyszerajánlatot”, ezért nagyobb lesz a gyártók tájékoztatási kötelezettsége.
A jelenleginél több információt kell majd feltüntetni a dobozokon, ráadásul a készítmények nevét Braille-írással is fel kell majd tüntetni a csomagoláson. A módosítások azonban nem rónak aránytalan terhet a gyártókra: míg az új készítményeket a szigorított feltételeknek megfelelően lehet csak bevezetni a piacra, addig a már kapható gyógyszerek esetében átmeneti időt adna a jogszabály. Korlátoznák a gyógyszerminták felhasználását is: míg eddig lehetőség volt arra, hogy bizonyos készítményeket közvetlenül a fogyasztókhoz juttasson el a gyártó, illetve a forgalmazó, a tervezet szerint a jövőben erre csak orvoson keresztül lesz mód.
