A miniszterelnök pénteken a Markó utcai mentőállomáson tett látogatást, ahol – bár a kormányprogramok egyik örökös listavezetője a sürgősségi ellátás – még mindig egy mágnestáblán „követik” a mentőautók mozgását. A miniszterelnök jött, látott és ígért: a Markó utcai bázisnak ez esetben új irányítórendszert. Bár egy jól bevált megoldást nem minden esetben érdemes lecserélni, elgondolkodtató, hogy a műholdak korában egy hárommillió fős régiót ellátó szervezet roham- és mentőautóinak útját tényleg egy mágnestáblán tologatott gombokkal kell jelezni. A kormányfő szerint egy éven belül az ország lakosságának kilencven százaléka 15 percen belül megfelelő ellátáshoz juthat szükség esetén. A tavaly megkezdett gépjárműcsere-program keretében 250 mentőautót váltottak fel korszerűbbel, idén ezeket további 120 követi. Így a 880 darabos országos gépjárműparknak csaknem a fele korszerű lesz. Emellett tizenkét mentőállomás felújítása is folyamatba van, a fejlesztésekhez szükséges források nagyobb része már szerepel a költségvetésben.
