A vásárlók pénteken hagyják a legtöbb pénzt – átlagosan mintegy 1500 forintot – a boltokban és az áruházakban – derül ki a GFK Hungária felméréséből. Az egy héten vásárlásra elköltött összeg 20 százaléka, csaknem 440 milliárd forint pénteken kerül az üzletek kasszájába. A második legnagyobb forgalmat – mintegy 396 milliárd forintot – szombaton regisztrálták. A fizetés módját illetően a készpénzes a jellemzőbb, viszont a kártyás fizetés növekszik mind arányát (3 százalék), mind az így történő fizetés értékét (9 százalék) tekintve. Az ilyen fizetés elsősorban a hipermarketekben jellemző, ahol a forgalom 27 százalékát teszi ki. A bevásárlások 62 százalékát a nők intézik egyedül. A vásárlások hozzávetőleg negyedében vesz részt egyszerre legalább két családtag. Az autós vásárlások teljes forgalomból való részesedése évről évre növekszik, és 2004-ben elérte a 36 százalékot. A láncba szerveződött kereskedelem aránya szintén évről évre növekvő tendenciát mutat, 2004-re elérte a teljes forgalom 66 százalékát.
