A következő esztendőben is közösen finanszírozza a kormány és a főváros a budapesti közutak felújítását – írja a kormányportál. Erről kedden állapodott meg Veres János pénzügyminiszter és Demszky Gábor főpolgármester. Így a kormány 2006-ban 13 milliárd forintot különít el a rossz állapotú önkormányzati tulajdonú utak felújítására, továbbá a Fővárosi Önkormányzat pályázat útján további forintokra tehet szert az egész országra vonatkozó keretből. Egy tavalyi megállapodás értelmében a Budapest útfelújítására szánt minden önkormányzati forinthoz az állami költségvetésből plusz egy forinttal járulnak hozzá. A miniszterelnök és a főpolgármester között létrejött egyezség teszi lehetővé, hogy idén minden eddiginél nagyobb út- és hídfelújítási munkálatok kezdődtek Budapesten, több mint két és fél milliárd forint értékben. A munkára szükség is van, mert az elmúlt hónapban naponta 150 gödröt javítottak ki, ám a munka sziszifuszinak tűnt, ugyanis naponta 200 új kátyú keletkezik a fővárosban. Most azonban megduplázódik a kátyújavító brigádok száma és így az ígéretek szerint napi 300 gödröt temetnek be.
