BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jobb a vártnál a külkereskedelmi mérleg

2005. május 10. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jelentősen elmaradt a külkereskedelem márciusi hiánya az egy évvel korábbitól: míg 2004-ben kevés híján 350 millió euró deficit keletkezett, ebben az évben alig haladta meg a 130 millió eurót. Az elemzői várakozások a tavaly márciusi érték körül mozogtak, azaz a vártnál lényegesen kedvezőbb képet mutat a mérleg. Az export növekedése számottevően, 6 százalékponttal meghaladta az importét. A KSH első becslése szerint 2005 márciusában a kivitel értéke 4,096 milliárd eurót tett ki, ami 8,6 százalékos növekedés egy év alatt. A behozatal értéke ugyanebben az időszakban 4,227 milliárd euró volt, a növekedés 2,6 százalékos. Márciusiban a kivitel 77, a behozatal 69 százalékát az Európai Unió tagállamaival bonyolította le az ország.
Az első három hónapban még gyorsabb növekedést regisztrált a KSH mind az import, mind pedig az export esetében – igaz, a behozatal bővülésének üteme lényegesen közelebb van a kiviteléhez. Az első három havi export értéke 11,13 milliárd euró, az importé pedig 11,73 milliárd euró volt, a növekedés 9,7, illetve 8,0 százalékos. A deficit március végén 598,4 millió eurót tett ki, 120 millióval kevesesebbet az egy évvel korábbi értéknél.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet