Megkezdődhet a korábban termelőszövetkezetek által használt, osztatlan közös földtulajdon felszámolása, miután megjelent a kormánynak a részarány-földkiadás során keletkezett osztatlan közös földtulajdon megszüntetésének részletes szabályairól szóló rendelete. Az összesen 6 milliárd forint forrásigényű folyamatot a kabinet ötévesre tervezte, elkezdésére az idei költségvetésben 1,2 milliárd forintot irányoztak elő. A mezőgazdasági termelőszövetkezetek által használt részarány-földtulajdon kiosztása már korábban megtörtént, de akik így földhöz jutottak, azok forgalomképtelen vagy csak korlátozottan forgalomképes földtulajdont szerezhettek, ennek felszámolását kezdi meg most a kormány. Államigazgatási szakértők 240 ezer földtulajdonos kérelmével számolnak, 2002 márciusáig ugyanis ennyien jelezték, hogy földjükre saját helyrajzi számot szeretnének kapni. László Boglár kormányszóvivő már az ügyben született kormánydöntés után jelezte, hogy elsőbbséget élveznek azok, akik földterületüket saját maguk kívánják megművelni.
A rendeletből ugyankkor kiderül, hogy a „nevesítés” során nemcsak azok élveznek elsőbbséget, akik maguk művelnék földjüket, hanem azok is, akik vállalják a megosztás költségeinek megelőlegezését. Erről előzetesen nyilatkozni lehet, a költséget a körzeti földhivatal számítja ki, mégpedig annak alapján, hogy a vonatkozó kormányrendelet szerint a földmérési helyszínelés költsége hektáronként 3300 forint plusz áfa, a kitűzés költsége pedig 11 000 forint plusz áfa kialakítandó földrészletenként.
