BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vadul versengő kasszák

2005. április 11. hétfő, 18:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nyugdíjtakarékoskodók számának növekedési dinamikája alaposan lelassult, szakértők szerint a piac már telítettnek minősíthető. A magánnyugdíjpénztárak így tagokat (a pályakezdők mellett) jórészt csak egymástól tudnak szerezni. Ehhez pedig igyekeznek a legváltozatosabb marketingfogásokat is bevetni. Lapunk információi szerint ezért a pénzügyi felügyelet célvizsgálatot indíthat a hozamaikkal „dicsekvő” kasszáknál, aminek az ING-nél már tapasztalt bírság lehet a vége. A pénztárak azonban más eszközökhöz is nyúltak: a korábbi hallgatólagos megállapodást felrúgva borsos jutalékokat is hajlandóak kifizetni annak az ügynöknek, akinek sikerül egy tagot átcsábítani valamelyik versenytársuktól. Ez persze (az ügyfelek számára közvetlenül nem érzékelhetően) tovább ronthatja a szektor amúgy sem kedvező költségmutatóit. Az öngondoskodás másik formájánál, az egészségpénztári szektorban a szereplők még csak a piacfelosztás elején tartanak. Nem igazán meglepő tehát, hogy itt brutális díjverseny kibontakozására lehet számítani. A havi rendszeres tagdíjbefizetést terhelő költséghányadot a pénzügyi (banki, biztosítói) hátterű kasszák már tavaly tíz százalék körüli szintre szorították le, az áprilisban elindult Allianznál viszont ez az érték mindössze egyetlen százalék. Szakértők szerint nem zárható ki, hogy újabb dinamikus szereplők is belépnek erre a piacra.
Cikkeink a 7. oldalon

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet