BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két év alatt élre állt a Szentkirályi

2005. április 11. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szénsavmentes vizek piacán élre állt a tavalyi világdíjas Szentkirályi víz, az idei fejlesztésekkel pedig megduplázzák a termelőkapacitást. Az AC Nielsen piackutató adatai szerint a szénsavmentes ásványvizek piacán 16,5 százalékos részesedésével vezet a Szentkirályi víz.
A Szentkirályi termékei iránt tavaly év eleje óta nőtt meg ugrásszerűen a kereslet, miután a cég kategóriagyőztes lett az ásványvizek világbajnokságának tartott francia versenyen, s a kereslet alapján lényegesen több vizet tudnának eladni. A gyártókapacitás azonban véges, az eddigi fejlesztéseknek köszönhetően már a korábbi mennyiség ötszörését, 400 ezer palackot tudnak naponta megtölteni, ez a szám azonban május 15-ével, az új gyártósor átadásával a kétszeresére nő.
Az új gyártósor beállásával nagyobb lehetőség nyílik a külföldi megjelenésre is, a Szentkirályit eddig öt európai országba szállították, a jövő héten pedig indul a cseh export is. A napi 800 ezer palackos kapacitás húsz százalékát exportálják, például az USA-ba és a Közel-Keletre. A víz külföldön egyértelműen a prémium kategóriába tartozik, az ára 10 százalékkal marad el a Perrier vagy az Evian vizektől.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet