Februárban a külkereskedelem hiánya a 270 millió euró körüli elemzői várakozásokat kissé meghaladva 303 millió eurót tett ki, amely csaknem 20 millió euróval nagyobb, mint egy évvel korábban. A kivitel 3,55 milliárd euró volt, ez 8,5 százalékos év/év növekedés, az import 8,3 százalékkal, 3,86 milliárd euróra emelkedett. A külkereskedelmi mérleg kéthavi hiánya így 478 millió lett, ez 110 millióval haladja meg az egy évvel korábbit. Az adatok nem okoztak meglepetést, az ipari termelési adatokból és fogyasztási oldalról is már látszott, hogy jelenleg nincs húzóerő a gazdaságban – mondta Török Zoltán, a Raiffeisen Bank elemzője a NAPI Online-nak. A beruházási oldal alakulását most még nem ismerjük; az idei első negyedévben valószínűleg stagnált. Ha tartós marad a trend, annak negatív hatása megjelenhet a forint- és kamatpiacon is.
