BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A vártnál nagyobb lett a külkerhiány

2005. április 10. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Februárban a külkereskedelem hiánya a 270 millió euró körüli elemzői várakozásokat kissé meghaladva 303 millió eurót tett ki, amely csaknem 20 millió euróval nagyobb, mint egy évvel korábban. A kivitel 3,55 milliárd euró volt, ez 8,5 százalékos év/év növekedés, az import 8,3 százalékkal, 3,86 milliárd euróra emelkedett. A külkereskedelmi mérleg kéthavi hiánya így 478 millió lett, ez 110 millióval haladja meg az egy évvel korábbit. Az adatok nem okoztak meglepetést, az ipari termelési adatokból és fogyasztási oldalról is már látszott, hogy jelenleg nincs húzóerő a gazdaságban – mondta Török Zoltán, a Raiffeisen Bank elemzője a NAPI Online-nak. A beruházási oldal alakulását most még nem ismerjük; az idei első negyedévben valószínűleg stagnált. Ha tartós marad a trend, annak negatív hatása megjelenhet a forint- és kamatpiacon is.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet