Az MNB-alelnök lekörözte az elnököt
Járai Zsigmond 46 millió forintot keresett 2004-ben – derül ki a jegybankelnök vagyonnyilatkozatából. Az MNB első embere egy VI. kerületi, 126 négyzetméteres lakás felét és egy nagymarosi üdülő egészét birtokolja. Továbbá egy Opel Corsával, komoly festménygyűjteménnyel és antik könyvtárral is büszkélkedhet. Bankbetétben 1,4 millió forintot tart, míg 2007-ben lejáró, tízéves futamidejű instrumentumba 16,4 millió forintot fektetett. Szapáry György, MNB-alelnök csaknem háromszor annyit keresett tavaly, mint főnöke, így 134,3 millió forintot vihetett haza (bár az nem tudható, hogy ez bruttó vagy nettó összeg.)A szakember birtokolja egy lakóház felét az Egyesült Államokban, második kerületi 137 négyzetméteres lakása teljes egészében az övé. Saját nevén nincs kocsija, ám mintegy százezer dollár, 174 ezer euró és több mint 404 millió forint pihen a különböző számláin. A miniszterek közül Kóka János a leggazdagabb, aki tavaly 6,8 millió forint jövedelemmel rendelkezett. Ugyanakkor a politikus megtakarításai és követelésállománya meghaladják a 354 millió forintot.
Volt MÁV-vezető a közlekedési helyettes államtitkár
A gazdasági és közlekedési miniszter Horváth Zsolt Csabát, a MÁV árufuvarozási üzletágának korábbi kereskedelmi igazgatóját nevezte ki a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium, közlekedési helyettes államtitkárnak. Az Útgazdálkodási és Koordinációs Igazgatóság (UKIG) élére Horváth Lászlót, nevezték ki.
Az OEP tízmilliárdot költött az IBR-re
Az Irányított Betegellátási Rendszer felé az OEP mintegy öt év alatt 9,048 milliárd forintot fizetett ki. Ez az összeg a szervezési díjból, a prevenciós díjból és kifizetett megtakarításokból adódott össze. A teljes kiadási oldal 1999 és 2004 szeptembere között 1,7 milliárd forintról 41 milliárdra emelkedett (NAPI Gazdaság, 2005. április 1., 3. oldal) A Modellkísérletnek az egészségügyi alap kiadási főösszegében képviselt aránya ezen időszakban 0,2 százalékról 3 százalékra nőtt.
