Szerdán lapzártánk idején még tartott az egyeztetés az agráralkuról, a
tárgyalók azonban elszánták magukat arra, hogy addig folytatják, amíg
bírják. Egy sor témában azonban már sikerült megegyezni. Lapunk értesülése szerint az agrárminiszter vállalta, hogy a nemzeti támogatások egyes jogcímeire vonatkozó rendeletet, valamint az uniós területalapú támogatások (SAPS) nemzeti kiegészítésére (TOP UP) vonatkozó rendeletet 2005. március 31-ig kihirdeti, a 2005-ös SAPS-rendeletet pedig már március 15-ig. Szintén FVM-vállalás, hogy az idei SAPS-támogatást a jogosult terület esetleges túllépésére vonatkozó szabályok figyelembevételével (azaz a támogatás 80 százalékát) az adategyeztetésre fel nem hívott kérelmezők esetében december 31-ig kifizetnék. Az idei TOP UP folyósításának határideje azonban ugyanezen igénylők esetében 2006. február 15., szemben a demonstrálók által követelt 2005. december 31-i végső időponttal.
A 2004-es SAPS- és TOP UP-támogatások kifizetése már március 20-ig megtörténne azon kérelmeknél, ahol nem vetődött fel, vagy 2005. március 1-jéig tisztázódott a területi igényre vonatkozó eltérés; a fennmaradó összeget április 30-ig fizetnék ki. Legkésőbb eddig megkapnák pénzük nagyobb részét azok is, akiknél túligénylés volt és ez a gond nem oldódott meg.
