Demonstrációjuk határidejét március 16-áig szeretnék meghosszabbítani a gazdák – értesült a NAPI Gazdaság. Ez lehetőséget adhatna arra, hogy a március 15-i ünnepségekre meglehetősen forró hangulatban kerüljön sor. Lapunk kérdésére a szervezők visszautasították azokat a feltételezéseket, hogy politikai motivációk, kormánybuktatási szándék húzódna lépéseik mögött. A gazdálkodók mindenesetre hosszabb időre tervezhetnek, Jakab István, a demonstrálók élére állt Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz) elnöke és Bagi Béla, a demonstrációs bizottság elnöke együttes sajtótájékoztatójukon ugyanis tegnap elmondták: a Budapesti Rendőr-főkapitányságon (BRFK) már bejelentették, hogy március 3-ától a Kossuth tér teljes területére vonulnának a traktorokkal. A BRFK sajtóosztályán lapunk érdeklődésére elmondták, hogy a demonstrálók meghosszabbítanák a tiltakozás határidejét is. Az eredeti február 28-ának március 13-ára kitolását már jóváhagyta a BRFK. A március 16-i határidőre viszont a rendőrség még nem bólintott rá, az ügyben ma kívánnak egyeztetni a demonstrálók képviselőivel.
A demonstrációs bizottság elnöke arról számolt be, hogy az ország számos helyén (utakon, határátkelőkön) kifejezték már szimpátiájukat „spontán” félpályás útlezárásokkal a Budapesten demonstrálókkal a helyi gazdák, s bejelentették csatlakozási szándékukat is a tiltakozó megmozduláshoz. Ezt a demonstráció szervezői elfogadták.
Ma előreláthatóan újra tárgyalóasztalhoz ülnek a demonstráló gazdálkodók és az agrártárca képviselői, miután tegnap délutánra egyezségre jutottak erről. Valószínűleg ma reagálnak a gazdálkodók a minisztérium megállapodástervezetére is. A megbeszélések várhatóan továbbra is szakmai kérdésekről folynak, az agrárminiszter pedig készen áll a végső tárgyalásokra, akár az azonnali megegyezésre is – jelezte László Boglár kormányszóvivő.
