Elhúzódnak az egyeztetések a demonstráló gazdák és az agrárminisztéium között, vasárnap ugyanis már egyáltalán nem ültek tárgyalóasztalhoz a felek. Az FVM nyilvánosságra hozza tárgyalási ajánlatát, hogy lássák a gazdák, a lehetőségek határán belül a minisztérium igyekszik mindent megtenni – jelentette be Németh Imre miniszter. Eközben a parlament előtt csak néhány tucatnyi elégedetlen ember ácsorgott. A tárca tervezete tisztán szakmai jellegű, amely minden gazdálkodónak egyenlő támogatást biztosít, alapja a 14 pontban megfogalmazott petíció a költségvetési keretek függvényében. A minisztérium nem tud minden követelést teljesíteni, de új vállalásokat is tenne.
A tárca tisztességesnek tartja az idei 328 milliárd forintos agrárköltségvetést, a kormány pedig nem kíván adókat emelni azért, hogy növelje ezeket a forrásokat – tette egyértelművé Németh. Egyebek mellett vállalná, hogy a 2005-ös SAPS-rendeletet március 15-ig meghirdeti, az idei területalapú támogatási kérelem benyújtási határidejét követő 30 napon belül a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) igazolást ad ki a kérelem rögzítéséről, és vállalná, hogy az MVH május 31-ig elbírálja a Nemzeti Vidékfejlesztési Terv (NVT) jogcímeire eddig befogadott kérelmeket. A tárca javaslatot dolgozna ki az agrárpiaci rendtartásról szóló törvény módosítására, amely hatékonyabb fellépést tesz lehetővé a beszerzési ár alatti értékesítés ellen és az indítványt június 30-ig egyeztetésre bocsátja.
A miniszter arra kérte a gazdákat, hogy bírják rá Jakab Istvánt – tárgyalódelegációjuk vezetőjét, a Magosz elnökét –, ne saját politikai karrierjét építgesse, hanem a vállalja a tárgyalásokat. Németh ma nem utazik el Brüsszelbe. Jakab a hét végén bejelentette, hogy a gazdálkodóknak megrendült a bizalma a tárcában és most már a miniszterelnökkel akarnak tárgyalni. Német szerint azonban a kormányfő politikusokkal tárgyal, gazdasági érdekképviseletekkel pedig a szaktárca ül asztalhoz.
