BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kitilthatják a dohányosokat a vendéglátóhelyekről

Bár ma már külön kormánymegbízott foglalkozik a népegészségügyi programmal és mindent összevetve 87 milliárd forintot költenek idén egészségfejlesztésre, továbbra is félő, hogy a programok egy része idén is hamvába hal.

2005. február 8. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Parlagfű-mentesítés, dohányzásmentes életmód, a lakosság ösztönzése a szűrőprogramokon való részvételre – egyebek között ezek a népegészségügyi program prioritásai. A korábbi szakminiszter Kökény Mihály személyében pedig immár kormánymegbízott is ügyeli a megvalósulást, ám a konkrétum továbbra is kevés a programban. Idén a költségvetés egészségfejlesztéssel összefüggő kiadásai összesen 87 milliárd forintot tesznek ki. Kérdés csak az, hogy idén végre konkrét programok is beindulnak-e, vagy továbbra is a beharangozókra és a koncepciókra megy el a pénz. Jelenleg a lakosság 20 százaléka szenved valamilyen allergiás megbetegedésben, a betegek kezelése évente 9-10 milliárd forintba kerül. Tavaly a központi költségvetésből 700 millió forint jutott védekezésre – irtásra – és felvilágosításra. Az idei évre ezért azt tervezik, hogy parlagfűmentesítik a vasútvonalakat és az egészségügyi intézményeket.
A kormánymegbízott javaslatot készít a kereskedelmi és a reklámtörvény módosítására. Ide tartozna egyebek között a cigarettaárusítás licenchez kötése, reklámok kitiltása akár a Forma 1-es versenyekről, illetve öt éven belül a dohányzás megtiltása valamennyi vendéglátóhelyen.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet