A tb-alapok vártnál jobb januári egyenlegének köszönhető, hogy az államháztartás a tervezettnél 12 milliárd forinttal alacsonyabb hiánnyal zárta az év első hónapját – derül ki a Pénzügyminisztérium (PM) előzetes mérlegéből. A 198,4 milliárdos deficit az éves terv 19,4 százaléka, vagyis csaknem az ötöde. Az alrendszerek közül a központi költségvetésben mind a bevételi, mind a kiadási oldal teljesítését 70 milliárd forinttal becsülték alul: jól alakultak az adóbevételek, viszont többet kellett kifizetni lakástámogatásra és fogyasztói árkiegészítésre is. A tb-alapok esetében a kiadásokon, azon belül is elsősorban a mindig kritikus gyógyszerkasszában értek el megtakarítást. Jobb lett a tervezettnél az elkülönített állami pénzalapok egyenlege is.
A PM szerint a januári – pénzforgalmi – hiány a bruttó hazai termék (GDP) 0,89 százaléka; az év egészére az önkormányzatokkal együtt 4,7 százalékot várnak, és eredményszemléletben is 4,7 százalék a cél.
