BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már az emelt nyugdíjat hozza a postás

2005. január 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Idén átlagosan 6,3 százalékkal emelkednek a nyugdíjak és a nyugdíjszerű ellátások, ezért az első havi járandóság mellé részletes tájékoztatót is kapnak az érintettek, amelyen szerepel a 2004-ben folyósított nyugdíj összege és a megemelt ellátás díja. A 6,3 százalékos növekedés egyebek között az öregségi, a rokkantsági teljes és a baleseti nyugdíjakat érinti. Változás az is, hogy ezen ellátásoknál az emelés összege nem lehet alacsonyabb 1800 forintnál. A nyugdíjminimum 24 700 forintra emelkedett, ennek köszönhetően változtak azon szociális ellátások díjai, amelyeknek a bázisát ez az összeg jelenti. Idén továbbra is a nyugdíjminimum képezi a szociális ellátások alapját, ám feltehetően még 2009 előtt ennek szerepét a szociális minimum veszi majd át – mondta a NAPI Gazdaságnak Kórozs Lajos, a szociális tárca politikai államtitkára.
Idén 30 százalékkal növekszik az ápolási díj, ám ez csak szeptember elejétől lép majd életbe. A 13. havi nyugdíj három hetének kifizetésével idén átlagosan 47 ezer forinttal kapnak többet a nyugdíjasok. A szaktárca szerint 4,5 százalékos inflációval számolva 2006-ban a teljes 13. havi járandóság kifizetésével 3,8 százalékkal nő majd a nyugdíjak vásárlóértéke. Az intézkedés 2,7 millió embert érint. Az emelésre a nyugdíjkasszából 102 milliárd forint, az egészségbiztosítási alapból 14 milliárd forintot különítettek el.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet