BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kezelés van, megelőzés nincs?

2005. január 5. szerda, 12:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Molnár Barbara
Magyarországon több mint egymilliárd forintot költenek a meddőség kezelésére. A teherbe esni nem tudó nők 20-30 százaléka esetében megelőzhető lett volna a baj rendszeres orvosi ellenőrzéssel. Az előző években rendszeresen akadt egy-egy betegség, amellyel "divat" volt foglalkozni. Korábban ilyen volt a candida, most itt van a chlamydia. A magyar nők 70-80 százaléka nem jár rendszeresen nőgyógyászhoz, 50-60 százalékuk akkor sem fordul orvoshoz, ha valamilyen problémája van. A fertőzések, szexuális úton terjedő betegségek nagy részét lábon hordják ki. Sok fertőzésnek az egyik szövődménye lehet a kismedence gyulladása, amit ha nem kezelnek, a petevezeték részleges vagy teljes elzáródását okozhatja. Jelenleg a lakosság 10-15 százalékát érinti a gyermektelenség és a meddő nők 30 százalékánál a problémát az elzáródott petevezeték okozza. Tavaly összesen 1,895 milliárd forintot költött az egészségbiztosítási pénztár a meddőség kezelésére - tudta meg a NAPI Gazdaság. Ez az összeg csak az úgynevezett szervezeten kívüli megtermékenyítés költségeit tartalmazza - nem számítva egyebek között a gyógyszeres kezeléseket, a korábbi vizsgálatokat - mintegy 6100 nő esetében, ugyanakkor a beavatkozások mindösszesen 20 százaléka sikeres.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet