BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lehet pártmegállapodás az egészségügyről

2004. december 13. hétfő, 11:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

NAPI Gazdaság
Másfél héttel vagyunk túl a kettős népszavazáson, s bár látszólag nem közeledtek a pártálláspontok, a szakpolitikusok szerint egyáltalán nem lehetetlen a megállapodás. Lapunknak nyilatkozott Schvarcz Tibor szocialista és Frajna Imre fideszes képviselő: mindketten látnak esélyt egy közös alapokon nyugvó stratégia kidolgozására. A kampányszlogenekhez képest kevésbé üt el egymástól a két nagy párt véleménye a magántőke szerepéről az ágazatban, mint ahogy a kapacitásfeleslegek felszámolását is mindkét politikus szükségesnek tartja. Az interjúkból kiderül, hogy a többbiztosítós modell megteremtésére vajmi kevés esély van, az SZDSZ magára maradt ezzel a kezdeményezésével.
A népszavazás eredménytelensége folytán a kormány nincs arra kényszerítve, hogy alapjaiban megváltoztassa egészségügyi koncepcióját (amely úgyis túl gyakran újul meg a politikai műhelyekben). Összeállításunkból kiderül az is, hogy az elmúlt hat évben – tehát a két kormányzati ciklus alatt – született ágazati programok nem térnek el egymástól gyökeresen.
Cikk és interjúk a II. oldalon

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet