BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Járóbeteg-ellátási privatizáció

2004. december 8. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Várhatóan még az idén elindul a szaktárca és a Magyar Fejlesztési Bank Rt. (MFB) konstrukciója, amely 25 milliárd forinttal segíti a járóbeteg-ellátó szakrendelők dolgozók számára történő privatizálását. A hitelt nem veheti fel külső befektető, ám a munkavállalóknak először valamilyen gazdasági társaságot kell alakítaniuk. Az MFB már korábban elkészült a hitelprogrammal, a refinanszírozási tervezet a partnerbankoknál van, és vélhetően a múlt heti népszavazás eredményei nyomán hamarosan az önkormányzatok is beleegyezésüket adják az MRP-szervezetek megalakulásához. A szabályok szerint egy MRP-szervezet 40 százalékos tulajdoni hányadot szerezhet az önkormányzati intézményekben. Az MFB hitelajánlata szerint az MRP-szervezetek legfeljebb 250 millió forint hitelösszegre számíthatnak. Ha azt vesszük, hogy összesen 110 intézményről van szó, amelynek összesített vagyona 70 milliárd forintra rúg, látható, hogy lényegében valamennyi szereplő joggal reménykedhet a hiteltámogatásban – állítja Őry Kovács Katalin kommunikációs igazgató. Őry Kovács szerint elképzelhető, hogy a jövő évben megindítandó kutatás-fejlesztési hitelprogram külön részterületként kezeli az egészségügyi és biotechnológiai kutatásokat.
Az MFB egyébként az Egészségügyi Fejlesztési és Beruházási Hitelprogram keretében eddig 44 hitelkérelmet engedélyezett 1,32 milliárd forint értékben. A kommunikációs igazgató elmondta, hogy a hitelkérelmek 70 százaléka a háziorvosi, fogorvosi és bizonyos járóbeteg-szakrendelések egészségügyi berendezéseinek beszerzésére, illetve a rendelők kiépítésére vonatkozott.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet