Jövőre változik a központi költségvetés és a nyugdíjalap közti elszámolások ütemezése, a 2005-ös költségvetési törvényjavaslat alapján ugyanis a büdzséből történő átutalások negyedéves gyakoriság helyett havonta történnek. Az indoklás szerint a finanszírozási szabályok megváltozása csökkenti az évközi hitelszükségletet és egyszerűbbé teszi a nyugdíjalap aktuális, havi költségvetési helyzetének reális meghatározását. Szakértők szerint a piacok felé kiszámíthatóbb, követhetőbb gazdálkodás képét mutathatja így a központi büdzsé is, ami valamelyest hűtheti a költségvetési gazdálkodás miatti hozamprémium-elvárásokat.
A központi büdzsé egyrészt a magánnyugdíjpénztárakba fizetett járulékokat pótolja évente a nyugdíjalapnak, másrészt külön összeggel finanszírozza az alap egyensúlyi gazdálkodását. Az előbbi márciusban, júniusban, szeptemberben és decemberben javítja a nyugdíjalap, egyben rontja a költségvetés egyenlegét, de az egész államháztartás szintjén nem változtat a mérlegen. Az új rend szerint január és szeptember között havonta jutna az éves keret egytizenketted részéhez a költségvetésből a nyugdíjkassza, októberben és novemberben viszont speciális szabályok szerint történne az utalás. Ebben a két hónapban az éves előirányzat legfeljebb 5 százalékát utalják át: a kétféle költségvetési támogatás két különböző időpontban kerül az alap számláira: a nyugdíjpénztárak utáni térítés a tárgyhó 10. napjáig, a gazdálkodás kiegyensúlyozásához való központi hozzájárulás az utolsó kincstári napig.
