A Marcibányi téri művelődési központ nem hoszszabbítja meg az év végén lejáró bérleti szerződést a Biokultúra Egyesülettel a szombatonkénti biopiac kapcsán. Mivel a fizikai-térbeli lehetőségek nem teszik lehetővé a piac további működését, ezért a biotermelők új árusítóhelyet keresnek. Szakall Judit, a központ igazgatója cáfolta, hogy az ügy hátterében pénzügyi okok húzódnának meg. A 2 millió forint bérleti díjat akár fel is emelhetnék - mondta -, de ezzel nem oldanák meg a helyzetet.
A Biokultúra Egyesületnél arról számoltak be, hogy a piac sorsa egyelőre megoldatlan, bár folyamatosan keresik a megfelelő feltételekkel rendelkező új árusítóhelyet. Az alapvető higiéniai, illetve parkolási lehetőség mindenképpen szükséges. A termelők egy része ugyanakkor nem bízik az egyesületben, s maga fogott hozzá az új értékesítőhely kereséséhez. Amennyiben nem sikerül találni, úgy nehezebb lesz a biotermékek értékesítése általában is, mert a piacon bioboltosok is vásárolnak.
