BUX 139454.80 0,43 %
OTP 45690 0,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Betegkövető finanszírozás

2004. november 2. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elkészült az új egészségügyi vezetés programja a kormányzati ciklus végéig, amelynek legfontosabb feladata a finanszírozás fenntartása a növekedő szükségletek szem előtt tartásával. Bár drasztikus változás nem várható a finanszírozási rendszerben, a jelenlegi egészségügyi vezetőség eltökélt az iránt, hogy a térítés ne a struktúrát, hanem a beteget kövesse – mondta a szakminiszter tegnap. Ennek az lenne a lényege, hogy kizárólag anyagi érdekből a beteg ne kerüljön magasabb ellátási szintre. A jelenlegi rendszer lehetőséget teremt arra, hogy a háziorvos a járóbeteg-ellátóba küldje a beteget, holott ő is el tudná látni, a járóbeteg-ellátók pedig kórházakba csak azért, mert egyes ellátások már nem kifizetődőek. Ezt részben segítené az idén elkezdett fix finanszírozási rendszer bővítése. Jelenleg a sürgősségi ellátásban szereplő intézmények, illetve traumatológiák vagy égési osztályok kapnak az állandó készenlétért és a kiszámíthatatlan betegszám miatt fix összeget. Ezt kombinálva a beavatkozási után járó összeggel, úgy is emelkedhet az intézmény bevétele, hogy nem lesz érdeke a minimális ápolási napig fektetni a beteget. Ezzel ösztönözhetőek lennének a fekvőbeteg-ellátók a sürgősségi ellátás fejlesztésére, illetve ahol nincs, ott a megfelelő fogadóállomások kiépítésére.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet