Az egészségügyi tárcához továbbra sem érkezett meg Matejka Zsuzsa felmondó levele – tudtuk még a szakminisztériumtól. Az OEP főigazgatójának már a hétfői sajtóhírekben olvasható távozását sem az OEP, sem a munkáltatóként működő egészségügyi minisztérium nem tudta megerősíteni vagy cáfolni. Annyi tudható, hogy Matejka keddtől szabadságon van.
Matejka 2002 júniusától tölti be az OEP főigazgatói posztját. Kinevezése előtt három évig a veresegyházi Misszió Egészségügyi Központ igazgatója volt. Ez az intézmény volt az akkor modellként induló irányított betegellátási rendszer egyik első központja, így főigazgatói pozíciójában erősen támogatta az IBR országos kiterjesztését. Bár a Kökény-féle vezetés zászlóshajójának számított az IBR, bevezetése komoly ellenállást váltott ki a szakmából és kormánypártokból is. A Draskovics-csomag miatt fél évvel csúszott egymillió főre kiterjesztése, majd végül a kormányváltást követően Gyurcsány Ferenc 2006-ig elhalasztotta az egészségügy szerkezeti átalakítását – ettől függetlenül külön költségvetési tételként szerepel a további bővítés. Többen elképzelhetőnek tartják, hogy Matejka emiatt „sokallt be”.
Az is tény azonban, hogy az idén sem sikerült a gyógyszerkassza túlköltekezését megfékezni. Az áprilisi árbefagyasztáskor Matejka azt mondta: ha ezt a lépést nem teszik meg, akár 40 milliárddal is elúszhat a kassza. Az előzetes információk szerint azonban a fixált árak mellett a tervezett 239 milliárd helyett akár 300 milliárd is lehet év végére a gyógyszerköltés végösszege.
