BUX 139616.74 0,55 %
OTP 45700 0,88 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hírháló

2004. szeptember 20. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hányan mennek a közszférából?
Hivatalos és végleges információk hiányában csak találgatni lehet, hogy hány közszolgának mutatnak ajtót a 40 milliárd forintos karcsúsítás következtében. A Magyar Rádió információi szerint a közszolgálati reformért felelős kormánymegbízott néhány ezres elbocsátást ígér, szemben a közalkalmazottak szakszervezeti elnökének 18–20 ezres jóslatával. Vadász János kijelentette, hogy nem lesz több tízezres leépítés a közszférában, ez a feltevés azért is alaptalan, mert összesen 50 ezer közszolga dolgozik. Ugyanakkor egyetért a szakszervezetekkel abban, hogy a feladatalapú foglalkoztatásra kell áttérni a közszférában.

Adó- és járulékkedvezmény a pályakezdőkért
Január 1-jétől adó- és járulékkedvezményben részesülnek azok cégek, amelyek tartósan munkanélkülieket vagy 25 év alatti fiatalokat foglalkoztatnak. Mintegy 50 százalékos járulékkedvezményt kap minden olyan munkaadó aki: 25 év alatti fiatal pályakezdőt, 50 év feletti tartósan munkanélkülit, valamint gyesről, gyedről visszatérőt alkalmaz. Ez a kedvezmény a fiatalok foglalkoztatása esetén 9 hónapig érvényes. A pályakezdő fiatalok elhelyezkedését segítő önálló aktív támogatásra a munkaügyi központok idén csaknem 5 milliárd forintot használnak fel.

Jól haladnak a koalíciós tárgyalások
A kormányprogram-tervezetet a miniszterelnök-jelölt pénteken bemutatja a kormánynak, majd jövő hétfőn benyújtja a köztársasági elnöknek, miután megkapta a kormányalakítási megbízást – mondta Hiller István, miután Pető Ivánnal folytatott koalíciós egyeztetést hétfőn Budapesten – írja az Index. Ezen a héten még egyeztetnek a koalíciós pártok a kormányprogramról, amelyet az MSZP és az SZDSZ illetékes szerveinek is meg kell tárgyalniuk.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet