BUX 139616.74 0,55 %
OTP 45700 0,88 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fegyelmezetlen, dohányzó honatyák

2004. szeptember 20. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Dohányfüstellenes razziát tartott a Parlamentben az V. kerületi Állami Népi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) – jelentette az X-Press. Balázs Vera tisztifőorvos egy munkatársával járta körbe az alsóházi termet, ahol a Magyar Köztársaság Országgyűlése éppen plenáris ülést tartott. A kerületi ÁNTSZ munkatársának egyetlen képviselőt sem sikerült fülön csípnie tiltott helyen való dohányzás vétségével, mert – mint mondta – a képviselők a századelőről származó szivartartóban elnyomták cigarettáikat és beszaladtak előle az ülésterembe. Balázs szerint a honatyák és -anyák fegyelmezetlenek, mert nem veszik igénybe a kijelölt dohányzóhelyeket. Ugyanakkor kérdéses, hogy a dohányzás elleni törvény be nem tartása miatt kiszabható 30 ezer forint büntetést be lehet-e hajtani a mentelmi joggal bíró képviselőkön. Talán emiatt a tiszti főorvos elsősorban nem miniszterekre, államtitkárokra és képviselőkre vadászott, hanem a politikusok szakértőit, háttérembereit és újságírókat vett célba.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet