A várakozásoknak megfelelően korrigálta az államháztartás idei hiányára vonatkozó prognózisát a kormány, amit a piac egyértelműen pozitívan fogadott, a forint árfolyama az erős oldal irányába lódult. A Pénzügyminisztérium (PM) számításai szerint 210 milliárd forint hiányzik az idén a büdzséből, amiből 140 egyes adónemeknél (áfa, szja, jövedéki és regisztrációs adó) keletkezik, 70 milliárd pedig a kiadási oldalt nyomja (lakás, kamat). Ezzel szemben áll más adónemekből (társasági adó, eva, illetékek) várható 40–50 milliárd forint többlet, illetve 43 milliárdot újabb megszorító intézkedésekkel faragnak le. Draskovics Tibor – akit megerősített pénzügyminiszteri tisztségében a tegnapi tájékoztatón röpke időre felbukkant Gyurcsány Ferenc miniszterelnök-jelölt – elmondta, hogy kifizetési stopot hirdettek azon előirányzatok megtakarításaira, ahol mai információk alapján várhatóan kevesebbet költenének a tervezettnél, ám az év végére bizonyosan felszívódna ez a megtakarítás. A kincstári vagyon értékesítéséből, illetve állami cégektől származó osztalékbefizetésekből 25 milliárd forint többletet vár el a PM. Ezen túl az egyes fejezetek év végi maradványállományának meg kell egyeznie az év elejivel, amivel a maradványok elköltésének év végén szokásos felpörgését akarják megelőzni. Összességében 110–120 milliárd forint még így is lóg a levegőben, ám ezt az áldozatot a kormány már nem óhajtja meghozni, tekintettel a társadalmi célú kifizetések apadása miatt várható feszültségekre. Draskovics szerint e tétel felett – ami a novemberi nyugdíjkorrekciót, a gyógyszerkassza feltöltését finanszírozza – a kormánynak már nincs befolyása.
Az új hiányprognózis 5,0–5,3 százalék lett. Az évet még 3,8 százalékos tervvel kezdte a kormány, majd februárban 4,6 százalék lett az új target. A pénzügyminiszter szerint a mostani lesz az utolsó korrekció idén. A kormány nyáron beadta az EU-nak a konvergencia-programját, abban 2004-re 4,6, 2005-re pedig 4,1 százalékot vállalt. Az idei magasabb deficit miatt jövőre 0,5 százalékpontnál nagyobb hiánycsökkentést hajt végre a kormány, ám hogy ezzel teljesül-e a 4,1 százalékos jövő évi vállalás, arra vonatkozóan nem kapott garanciát a tájékoztató hallgatósága. Gyurcsány Ferenc mindenesetre kijelentette, hogy Magyarországon 2010-ben bevezetik az eurót, vagyis 2008-ra teljesítik annak makrofeltételeit. A pénzügyminiszter ezt azzal toldotta meg, hogy e kritériumokat (infláció, államháztartási hiány, hosszú távú kamatok) nem a következő négy éves időszak második felében kell rohammunkában végrehajtani. Ebből arra lehet következtetni, hogy a következő két évben a kormány kitart a deficitcsökkentés mellett – elemzők ugyanakkor rendre a 2006-os választási év közelségét, az ilyenkor költekezővé váló politikát jelölik meg fő veszélyforrásként.
