Az előző években rendszeresen akadt egy-egy betegség, amellyel „divat” volt foglalkozni. Korábban ilyen volt a candida, most pedig itt van a chlamydia. Természetesen e betegségek súlyos szövődményekkel járhatnak ezért nem lehet eleget beszélni róluk, ám úgy tűnik, a gyógyszergyártók, természetgyógyászok felvilágosítási kampányain kívül nem sok minden történt.
A magyar nők 70-80 százaléka nem jár rendszeresen nőgyógyászhoz, 50-60 százalékuk akkor sem fordul orvoshoz ha valamilyen problémája van. A fertőzések, szexuális úton terjedő betegségek nagy részét lábon hordják ki. Ennek azonban a betegség terjesztésén kívül is súlyos következményei lehetnek. Sok fertőzésnek az egyik szövődménye lehet a kismedence gyulladása, amelyet ha nem kezelnek, a petevezeték részleges vagy teljes elzáródását okozhatja. Jelenleg a lakosság 10-15 százalékát érinti a gyermektelenség és a meddő nők 30 százalékánál a problémát az elzáródott petevezeték okozza.
Tavaly összesen 1,895 milliárd forintot költött az egészségbiztosítási pénztár a meddőség kezelésére - tudta meg a NAPI Gazdaság. Ez az összeg csak az úgynevezett szervezeten kívüli megtermékenyítés költségeit tartalmazza - nem számítva egyebek között a gyógyszeres kezeléseket, korábbi vizsgálatokat - mintegy 6100 nő esetében, ugyanakkor a beavatkozások mindösszesen 20 százaléka sikeres.
