Az évközi zárolások miatt az eredeti 31,3 milliárd forintról 27,6 milliárdra kurtított éves tartalékkeretből az első félévben valamivel több mint 9 milliárd forintot használtak fel, azóta 24,46 milliárdra nőttek a kormánydöntések által lekötött kiadások. Legutóbb a szeptember 7-i Határozatok Tárában megjelent kormányhatározat rendelkezett 1,14 milliárd forint tartalék több minisztérium általi felhasználásáról a terrorizmus elleni küzdelem jegyében. A második félévben egyszeri, 9,8 milliárd forintos tételt jelentett az illetmények 6 százalékos emelésének végrehajtásához szükséges forrás előteremtése.
A Pénzügyminisztérium összesítéséből kiderül, hogy a legtöbb pénz a tartalékból a Belügyminisztériumhoz vándorolt, a tárca egyebek mellett a terrorveszély elhárítására, a rendőrség, határőrség ruházati költségtérítésére, a panelházak korszerűsítésére kapta a forrást. Az Egészségügyi, Szociális és Családügyi Minisztérium csak egy alkalommal jutott pénzhez, igaz, a tavaszi gyógyszermizéria okán az Egészségügyi Készletgazdálkodási Intézetnek átadott 2,1 milliárd forint pénzeszköz egyből a második helyre rangsorolja a tárcát. A Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium (GYISM) a Sportfólió Kht. működési támogatására, illetve a nyári olimpia érmeseinek jutalmazására, valamint az olimpiai járadék kiegészítésére használhatott fel 1,99 milliárd forintot.
A tartalékból jutott még a magyar–kínai két tanítási nyelvű iskola létrehozására (30 millió forint), A Balaton mélyítésére (100 millió forint), illetve az első uniós gyermeknap megrendezésére (80 millió forint). Az M5-ös autópálya főváros és Gyál közötti szakaszának díjmentesítése 46 milliót vitt el, az M6-os építéséhez kapcsolódóan a Metallochemia és környezete kármentesítése 125 milliót emésztett fel. Az Afganisztánba küldött magyar katonai alakulat kirendelésére 808,3 millió forintot szavazott meg a kormány.
