BUX 138632.83 -0,16 %
OTP 45370 0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúszik a 4-es metró

2004. augusztus 30. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy évet csúszhat a 4-es metró átadása, ugyanis néhány civil szervezet megtámadta a bírósági vasúthatósági engedélyt, így a főváros nem tudja kiírni a szeptemberre ígért tendereket. A civilek elsősorban azt sérelmezik, hogy a főpolgármester két éve nem ül le velük egyeztetni – derül ki a Lakóközösségi Szervezetek Szövetsége (LAKSZ) közleményéből.
A BKV Rt. július elején kapta meg a vasúthatósági engedélyt a 4-es metró Etele tér és Baross tér közötti szakaszának megépítésére. A másodfokú ítélet azonban 30 napon belül volt megfellebbezhető, bár a civil szervezetek akkor jelezték, nem pereskednek tovább Így az engedély csak a 30 nap letelte után, augusztus elején kerülhetett volna jóváhagyásra a fővárosi közgyűlés elé. A közgyűlés azonban még nem foglalkozott az engedéllyel, ugyanis a LAKSZ augusztusban újabb „rohamot” indított, és a bíróságon kérték a végrehajthatóság azonnali felfüggesztését. Ezt a kérelmet a bíróság 25-én elutasította, amely döntés ellen 15 napon belül fellebbezhet a szervezet.
Ezt a főváros is úgy értékelte, hogy a vasúthatósági engedély megléte továbbra is bizonytalan, ezért nem írják ki a beruházási tendereket. A 10 állomásos szakaszra összesen 15 pályázatot írnak majd ki, többek között az állomások szerkezeti építésére, az áramellátásra és a járműtelep kiépítésére. A pereskedés eddig féléves csúszást okozott, ám most már szinte biztos, hogy legkorábban csak 2009 végén használhatják a fővárosiak a 4-es metrót.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet