BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több látogató, kevesebb szemét a Szigeten

2004. augusztus 11. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idén 369 ezren látogattak ki a Sziget fesztiválra, ezzel megdőlt a 2001-ben elért csúcs, amikor is 361 ezren voltak kíváncsiak az egyhetes dzsemborira – írja az [origo]. A fesztiválra 30 országból ezer produkció érkezett, a színpadokon száz külföldi és négyszáz magyar előadó lépett fel. Nem nőtt a szemét mennyisége, sőt a szigetlakók egyre többször használják a szemeteseket, így az idén a korábbi gyakorlathoz képest 2-3 órával kevesebb ideig tartott a szemétszedés. A szelektív hulladékgyűjtés során 14 tonnányi műanyag gyűlt össze. Sokan szánták rá magukat a véradásra, összesen mintegy 1500 véradótól 1300 egységnyi, vagyis 5850 deciliter vért gyűjtöttek be. Ez Budapest egy heti vérszükségletének 70–75 százaléka. Nagy volt a házasodási kedv, mintegy kétezren esküdtek hűséget egymásnak. Volt, aki a párjával mondta ki a boldogító igent, de akadt, aki a nagyszínpadot vette el. Nagyüzem volt a talált tárgyak konténerénél is. Becsületes megtalálóban sem volt hiány, a legnagyobb visszahozott összeg 1600 euró, a legértékesebb talált tárgy egy különleges kamera volt.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet