A kormány július végén hozott határozatával 1,65 milliárd forint osztalékelőleg megfizetésére kötelezi a Magyar Fejlesztési Bankot (MFB), a rendelkezés szerint még ebben az évben történő teljesítéssel. A nyár elején már felhatalmazást kapott a gazdasági miniszter, hogy a pénzügyminiszterrel egyetértésben legalább 850 millió forint osztalékelőleg-fizetési kötelezettséget írjon elő a bank számára a központi költségvetés javára. Ezzel együtt összesen 2,5 milliárd forintot vasalna be még ebben az évben a költségvetés a fejlesztési intézménytől osztalékelőleg formájában.
A bank tavaly 6,3 milliárd forint mérleg szerinti eredményt ért el, a részvénytársaság mérleg szerinti nyeresége 1,078 milliárd forint volt a konszolidált, auditált kimutatás szerint. A társaság konszolidált mérlegfőösszege 632,486 milliárd forintról 543,749 milliárd forintra csökkent. Ez – miként a bankitól messze eltérő eredmény is – az MFB portfóliótisztítása kapcsán átadott, eladott társaságok mérlegből való kikerülése s az ezzel kapcsolatos elszámolások kapcsán következett be. Fejlesztési banki forrásokból úgy tudjuk, idén várhatóan 4 milliárd forint körüli eredményre van kilátás.
