Egyre több beteget érdekli az orvos által felírt gyógyszer ára, és ha lehetőség van rá, akkor inkább olcsóbb medicinát kérnek – derül ki a GfK Piackutató Intézet felméréséből. A betegek 29 százaléka érdeklődött már az orvosnál a felírt gyógyszer ára iránt. A drágaságra az alacsony iskolai végzettségűek a legérzékenyebbek, míg az ilyen aggodalom kevésbé jellemző az kis jövedelmű háztartásban élőkre. Az érzékenység sokkal szembetűnőbb egyes betegségcsoportoknál. Ezt figyelve a szorongásos megbetegedésben és depresszióban szenvedőket érdekli legjobban, hogy mennyibe kerülhet majd a gyógyszeres kezelés. Őket követik a cukorbetegek és a gyomorfekélyre panaszkodók. A válaszadók 17 százaléka kérte már, hogy az orvos olcsóbb patikaszert írjon fel. Ezek közül a legtöbben 50 éven felüli, vidéki városban vagy falun élő, alacsony jövedelműek voltak. Arra azonban nem tér ki a felmérés, hogy az elmúlt fél év gyógyszerháborúja miként hatott a betegek árérzékenységére.
