A gyógyszerpiaci rendtartás a medicinák piacának egészét - az árakat, a patikák működését és a tb-támogatást - szabályozza. A kormány szerdán fogadta el a koncepció szakmai irányelveit, így most a szakmai egyeztetés folyik, amelyben azonban nem vesz részt a Magyar Orvosi Kamara, a Magyar Gyógyszerész Kamara, a Magángyógyszerészek Országos Szövetsége és a Gyógyszertár-tulajdonosok Egyesülete. A négy szervezet korábban jelezte, hogy nem ért egyet a koncepció alapjaival, így azt szakmai vitára alkalmatlannak találják. Ezzel szemben a gyógyszergyártók egyesületei, a betegképviseletek, a reklámszervezetek, a Gazdasági Versenyhivatal munkatársai is részt vettek a munkálatokban.
A kormány szerint rendtartásra azért van szükség, mert a magyar gyógyszerpiac anomáliái évek óta léteznek, ráadásul komoly ütemben nő a lakossági gyógyszerfogyasztás. Szigorodna a gyógyszerreklámok szabályozása is, ám a javaslat fontosnak tartja, hogy a lakosság és az orvosok is több csatornán keresztül tájékozódhassanak. A tervezet ismét foglalkozik azzal, hogy egyes recept nélkül kapható készítmények a gyógyszertárakon kívül is forgalomba kerüljenek, amire az európai bíróság döntése is kötelezi Magyarországot.
