BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szigorodnak a gyógyszerreklámok

2004. július 26. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gyógyszerpiaci rendtartás a medicinák piacának egészét - az árakat, a patikák működését és a tb-támogatást - szabályozza. A kormány szerdán fogadta el a koncepció szakmai irányelveit, így most a szakmai egyeztetés folyik, amelyben azonban nem vesz részt a Magyar Orvosi Kamara, a Magyar Gyógyszerész Kamara, a Magángyógyszerészek Országos Szövetsége és a Gyógyszertár-tulajdonosok Egyesülete. A négy szervezet korábban jelezte, hogy nem ért egyet a koncepció alapjaival, így azt szakmai vitára alkalmatlannak találják. Ezzel szemben a gyógyszergyártók egyesületei, a betegképviseletek, a reklámszervezetek, a Gazdasági Versenyhivatal munkatársai is részt vettek a munkálatokban.
A kormány szerint rendtartásra azért van szükség, mert a magyar gyógyszerpiac anomáliái évek óta léteznek, ráadásul komoly ütemben nő a lakossági gyógyszerfogyasztás. Szigorodna a gyógyszerreklámok szabályozása is, ám a javaslat fontosnak tartja, hogy a lakosság és az orvosok is több csatornán keresztül tájékozódhassanak. A tervezet ismét foglalkozik azzal, hogy egyes recept nélkül kapható készítmények a gyógyszertárakon kívül is forgalomba kerüljenek, amire az európai bíróság döntése is kötelezi Magyarországot.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet