BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nullszaldót vár a kormány a pénzügyi alapoktól

2004. július 22. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Továbbra is többletet kell termelnie az államháztartásban a Központi Nukleáris Pénzügyi Alapnak, míg a többi elkülönített állami pénzalapnál a nullszaldó a cél - derül ki a Pénzügyminisztérium (PM) költségvetési tervezési köriratából. A Munkaerő-piaci Alaptól a PM 78 milliárd forintos befizetést vár, ebből 52 milliárd forintot kell a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatására kifizetni, a maradék 26 milliárd forintot többek között szociális segélyekre és közcélú munkák finanszírozására fordítaná a kormány. Az elsősorban a Paksi Atomerőmű befizetéseire épülő nukleáris alap kiadási oldalán 8 százalékos növekménnyel számolnak, így megtörik a több éve tartó csökkenési trend.
A kormány eközben újabb intézkedéseket tett az intézményeknél lévő maradványok felhasználásának megakadályozására. A július 19-i kormányhatározat szerint a pénzügyminiszter a fejezetek kötelezettségvállalással nem terhelt előirányzat-maradványaiból összesen 8,4 milliárd forintot zárol. A 2004. június 30-ával bezárólag előirányosított, de még fel nem használt maradványokat, valamint a nem előirányosított maradványokat át kell utalni a fejezetek maradványszámlájára, s felhasználásukat fel kell függeszteni. A Magyar Államkincstár a 2003. évi maradványok terhére további előirányzat-módosítást - kivéve az önrevíziós befizetést - nem fogadhat be. Ha a pénzügyi teljesítés a kormány június végi döntése alapján már folyamatban volt, azt a pénzügyminiszter engedélyezheti.

Baka Zoltán
Baka Zoltán
Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet