BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mehetnek az utánfutós reklámok

2004. július 12. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Fővárosi Önkormányzat nem engedélyezi tovább az utánfutókra helyezett reklámokat. Nyolcnapos türelmi idő után a Margit híd és az Erzsébet híd között a Duna két partján, a Felvonulási téren és a BAH csomópontban álló utánfutókat elszállítják vagy elbontják a rajtuk található hirdetéseket. A leparkolt reklámok betiltásáról a fővárosi közgyűlés várostervezési és városképvédelmi bizottsága döntött. A helyhatóság illetékes bizottsága másfél éve figyelt fel arra, hogy egy joghézagot kihasználva valakik ingyen reklámoznak közterületen (az utánfutókat ugyanis a KRESZ szabályai szerint állítják le). Ezért az illetékes tárcánál jogszabályváltoztatást kezdeményeznek. Megnyugtató válaszon kívül azonban majd egy évig nem történt semmi, ezért a városképvédelmi bizottság májusban egy már meglévő rendeletre hivatkozva egyes helyeken betiltotta ezt a hirdetési formát. A nyolcnapos türelmi idő után az utánfutókat elszállítják vagy elbontják a rajtuk található reklámokat, a költségeket az önkormányzat állja.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet