A Fővárosi Önkormányzat nem engedélyezi tovább az utánfutókra helyezett reklámokat. Nyolcnapos türelmi idő után a Margit híd és az Erzsébet híd között a Duna két partján, a Felvonulási téren és a BAH csomópontban álló utánfutókat elszállítják vagy elbontják a rajtuk található hirdetéseket. A leparkolt reklámok betiltásáról a fővárosi közgyűlés várostervezési és városképvédelmi bizottsága döntött. A helyhatóság illetékes bizottsága másfél éve figyelt fel arra, hogy egy joghézagot kihasználva valakik ingyen reklámoznak közterületen (az utánfutókat ugyanis a KRESZ szabályai szerint állítják le). Ezért az illetékes tárcánál jogszabályváltoztatást kezdeményeznek. Megnyugtató válaszon kívül azonban majd egy évig nem történt semmi, ezért a városképvédelmi bizottság májusban egy már meglévő rendeletre hivatkozva egyes helyeken betiltotta ezt a hirdetési formát. A nyolcnapos türelmi idő után az utánfutókat elszállítják vagy elbontják a rajtuk található reklámokat, a költségeket az önkormányzat állja.
