Az Országos Gyógyszerészeti Intézet két és fél hónapja nem ad ki behozatali engedélyt az egyedi importkérelmekre, ugyanis az uniós csatlakozás eredményezte fogalmi változások miatt joghézag keletkezett. Jelenleg egyéni méltányosság alapján az OEP azokat a gyógyszereket finanszírozza, amelyek térítési díját – vagy nem támogatott gyógyszer esetén annak árát – a kérelmező nem tudja megfizetni. Ez vonatkozik minden Magyarországon törzskönyvezett medicinára. Továbbá egyedi kérelmet lehet benyújtani az itthon nem törzskönyvezett – patikákban nem kapható – készítmények importjának támogatására is. Ez azon medicinákra vonatkozik, amelyeket az unió egyes tagállamaiban már törzskönyveztek. Ebben az esetben a behozatali engedélyt az OGYI adja ki. Tekintve azonban, hogy az import fogalma az uniós csatlakozás következtében az uniós készítményekre megszűnt, az OGYI május 1. óta nem ad ki ilyen engedélyt. Állítólag már készül a szabályozás az új helyzet kezelésére. Az OEP szerint, a késedelmeket elkerülendő, az EU-törzskönyvvel rendelkező gyógyszerek gyártóinak feladata lenne, hogy a készítményt mielőbb regisztráltassák Magyarországon, illetve a transzparenciadirektíva alapján kérjenek tb-támogatást.
