Tavaly ősszel a bürokráciát és a korrupciót, idén májusban viszont a túlzott bürokrácia mellett már a megfelelő munkaerő hiányát nevezték meg a Magyarországon működő külföldi vállalatok vezetői a növekedés legfőbb akadályaként. A brit hátterű Synovate Piackutató Kft. által 240 cégvezető válaszaiból készített gazdasági barométer szerint tavaly ősszel a megfelelő munkaerő hiánya a felsorolások utolsó előtti helyén állt, csupán a Magyarországon kissé furcsán hangzó „harcias szakszervezetek” opcionális választ előzve meg.
A felmérésből kiderült, hogy a vállalatvezetők optimizmusa az uniós csatlakozást követően erősödött, ugyanakkor továbbra is hiányolják a stabil pénzügypolitikát, kiszámíthatatlannak tartják a forint árfolyammozgását és néhányan úgy vélik, Magyarország nem vonzó a befektetők számára.
Arra a kérdésre, hogy mi kellene a gazdaság növekedési ütemének gyorsításához, a vezetők a beruházási kedvezményeket említették első helyen, másodsorban a pénzügyi szektor fejlesztését tartják kívánatosnak, harmadrészt pedig a magyar menedzserek magasabb szintű képzésében látják a megoldást. Érdekesség, hogy az infrastruktúra fejlesztése a felsorolásban hátrébb kapott helyet és utolsó helyre szorult a korrupció visszaszorítása.
